Σάββατο 1 Μαρτίου 2014

ΣΤΟ +4 ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΑ, ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ-ΝΑΟΥΣΑ 4-1

Παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, ψυχωμένα και με συγκέντρωση στον στόχο και στα 90' λεπτά, ο Ρήγας Φεραίος "σκόρπισε" την Νάουσα με 4-1 και πλέον είναι σε πλεονεκτική θέση στο παιχνίδι της παραμονής.
 Σε ένα ματς που εξ'αρχής όλοι το είχαν βαφτίσει τελικό, στο γήπεδο φάνηκε μόνο μία ομάδα. Χωρίς υπερβολή το
σκορ θα μπορούσε να ήταν πολύ μεγαλύτερο ενώ οι φιλοξενούμενοι
προσπάθησαν μόνο με στημένα να φανούν απειλητικοί.
Ας δούμε όμως το φιλμ του αγώνα αναλυτικά:

1' σου του Ζενούνι η μπάλα άουτ.
13'  νέο σουτ του πολύ δραστήριου Ζενούνι πάλι θα καταλήξει άουτ
16' ο Αλεξίου έπιασε την κεφαλιά με τον Σιμψερή να μπλοκάρει τη μπάλα.
20' 1-0 Ο Κουβελάς ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον τερματοφύλακα Σιμψερή, ο διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι χωρίς όμως να δείξει την κόκκινη κάρτα στον Σιμψερή (του έδειξε κίτρινη). Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζατσάι, ο οποίος έγραψε το 1-0
23' 2-0 Σέντρα του Ζενούνι από δεξιά, κεφαλιά του Ζατσάι και γκολ.
28' σουτ του Μπίκα απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Νάουσας.
40' 2-1, στη μοναδική καλή επιθετική προσπάθεια που είχαν στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, ο Αβραμόπουλος εκτέλεσε φάουλ και ο Πέικος με κεφαλιά σκόραρε.
45' ο διαιτητής Καρυοφίλλης χαρίστηκε στον Γασπαράτο για σκληρό φάουλ που έγινε πάνω στο Γουτούλη για να του δείξει κίτρινη κάρτα.(θα ήταν η δεύτερη για τον παίκτη της Νάουσας)
46' σε σουτ του Μπίκα η μπάλα πέρασε άουτ,
47' 3-1, ο Σιμψερής ανέτρεψε τον Ζατσάι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής του έδειξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα (κόκκινη), καταλογίζοντας το πέναλτι. Ο Κουβελάς το εκτέλεσε, γράφοντας το 3-1.
61' μπάσιμο του Μιχολίτση από τα δεξιά και σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
62' ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπίκα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
90'+ 4-1 κόντρα επίθεση και ο Γουτούλης με θαυμάσιο ψηλοκρεμαστό σουτ από τα 30 μέτρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Νάουσας.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Τσουμπέκος, Γουτούλης, Βουραζέρης, Κόκας, Γούτσος, Αλεξίου, Μπίκας, Ζενούνι (73' Χατζηαθανασίου), Κουβελάς (65' Μπλέτσας), Ζατσάι, Τσουκάλης (59' Μιχολίτσης)
ΝΑΟΥΣΑ: Σιμψερής, Παπαδής (46' Ζούρκος, 47' Κύρου), Αργυρίου, Πέικος, Νικόλτσης, Κεφαλάς, Συμπεθέρης, Αβραμόπουλος, Μπενίσκος, Γασμπαράτος, Περηφανόπουλος.