Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ - ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 0-0

Ξεκίνημα με το δεξί για την ομάδα μας που μετά από ένα δυνατό παιχνίδι αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας με την ομάδα του Οικονόμου.
 Σε γενικές γραμμές είχαμε ένα παιχνίδι κέντρου και δύναμης με τον Ρήγα να μην κινδυνεύει ουσιαστικά σε καμία φάση.
 Μάλιστα θα μπορούσε να είχε φύγει
και με το διπλό αν ο Κώστας Κρεββατάς ήταν λίγο πιο τυχερός στην μεγάλη ευκαιρία του αγώνος στο 84' λεπτό.
 Ας δούμε όμως το φιλμ του αγώνα αναλυτικά:
4' Δυνατό σουτ του Κρεββατά , περνάει ψηλά άουτ
7' απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Τσίπη, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι
15' επικίνδυνο γέμισμα από τον Ζενούνι , ο Αγροδήμος διώχνει άτσαλα σε κόρνερ.
34' σουτ του Τσίπη, η μπάλα στην αγκαλιά του Αράπογλου
35' ο Κεμάλι με κεφαλιά θα κερδίσει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αυτή στρώνεται στον Κρεββατά, το σουτ του οποίου περνάει ελάχιστα άουτ
45'+ γέμισμα από τον Χατζή, ο Αράπογλου χάνει την μπάλα στην έξοδο του, ο Χατζηαθανασίου πλασάρει αλλά προλαβαίνουν να διώξουν οι αμυντικοί σε κόρνερ.
50' ο Μπλατσέτι θα σουτάρει πλασαριστά με τον Κεφαλά να είναι στην κατάλληλη θέση.
84' σέντρα από τα αριστερά με τον Σπαθή, ο Κρεββατάς θα πάρει την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, δεν θα καταφέρει όμως να κερδίσει τον Αράπογλου που θα διώξει με διπλή προσπάθεια και προ του Ζατσάι.
-Κίτρινη κάρτα για την ομάδας μας δέχθηκαν οι Χατζής και Κρεββατάς, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινα κάρτα για τους γηπεδούχους ο Κουλτσιάκης.