Σάββατο 24 Αυγούστου 2013

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ-ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ 1-0, ΜΕ ΣΚΟΡ ΤΟΝ ΑΛΕΚΟ ΚΟΥΒΕΛΑ - ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Την πρώτη της νίκη στα φιλικά προετοιμασίας πέτυχε πριν από λίγο η ομάδα μας, κερδίζοντας με 1-0 τον Μαχητή Τερψιθέας, χάρη σε ένα πολύ όμορφο γκολ του Αλέκου Κουβελά.
Ξεκινώντας με 4-4-2 και κάνοντας λιγότερες αλλαγές αυτή την φορά,
ο Λάκης Μπακάλης ξεκίνησε το ματς με τους Κεφαλά, Κόκκα,Γούτσιο,Βουραζέρη,Αναστασίου, Χατζηαθανασίου, Μπίκα, Μπλέτσα, Ζατσάι, Τσουκάλη και Γάρο.
Στο πρώτο ημίχρονο ξεχωρίζει η φάση του 32ο λεπτού με το σουτ του Αλέξη Νικούλη που κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του Κεφαλά. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της και είχε ως αποτέλεσμα να προηγηθεί στο σκορ στο 81ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό σουτ του Κουβελά, μετά από πάσα 30 μέτρων στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας από τον Γιώργο Χατζή.
Στο δεύτερο ημίχρονο επίσης αγωνίστηκαν και οι Ποτόμι, Σπαθής, Χατζής, Αλεξίου, Κουβελάς, Πάσχος ,Μιχολίτσης, Μπακάλης και Γκοντόλος ενώ τον αγώνα παρακολούθησαν περίπου 150 φίλαθλοι.