Πέμπτη 11 Απριλίου 2013

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΑΕ ΔΙΜΗΝΙΟΥ - ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 1-3

Φιλικό αγώνα έδωσε σήμερα και η ανδρική ομάδα του Ρήγα στο Διμήνι με την τοπική ΑΕ και αναδείχθηκε νικήτρια με 3-1.
Οι δύο ομάδες έδειξαν αρκετά καλά στοιχεία και πιστεύουμε ότι οι προπονητές τους θα έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα.
Η τοπική ομάδα ξεκίνησε αρκετά δυνατά,  στα πρώτα 20΄λεπτά. Από κει και πέρα σταδιακά ισορροπήσαμε τον αγώνα ενώ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου φανήκαμε πιο απειλητικοί ψάχνοντας το γκολ.

Το ημίχρονο πάντως έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.
Στο δεύτερο μέρος και παρά τις όποιες αλλαγές, ο ρυθμός δεν έπεσε και έτσι είδαμε 4 όμορφα τέρματα. Για τον Ρήγα σκόραραν οι Πάσχος(2) και Γκοντόλος ενώ για το Διμήνι μείωσε προς στιγμή σε 2-1 ο Σφάκας.
Μικρά-μικρά από το σημερινό φιλικό:
* Πρώτη εμφάνιση με την ομάδα του Ρήγα, έστω και σε φιλικό, για τον Χρήστο Χολέβα που τους τελευταίους μήνες συμμετέχει στις προπονήσεις.
* Συμμετοχή και για δύο "μικρούς" που αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο λόγος για τον Παν. Γκουγιάνο και Πάρη Κουλόλι.
*Σε ρόλο διαιτητή ο Χρήστος Σπαθής ο οποίος δεν ανέχθηκε τις όποιες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πιθανά οφσάιντ.
*Σε ρόλο αμυντικού χαφ αγωνίστηκε σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο ο Αιμίλιος Ρέβης.
*Από την εξέδρα είδε τον αγώνα ο Φίλιππος Ρούκας, που επιστρέφει μετά την πολύμηνη απουσία του εξαιτίας του ατυχήματος του.
*Ξεκούραση στον πάγκο για τον τερματοφύλακα-γιατρό Βασίλη Τσουμπέκο.
* Περίπου 15 φίλοι του Ρήγα καμάρωσαν τόσο τα μικρά όσο και τα μεγάλα αστέρια του Ρήγα.
* Με νέο λουκ επέστρεψε από την Θεσσαλονίκη ο Δημήτρης Γάρος.
*Στο πρώτο μέρος η ομάδας έπαιξε με τους Κεφαλά, Γουτούλη,Κόκκα,Γούτσιο, Βουραζέρη, Ρέβη, Χατζηαθανασίου, Ρηγίνος, Πάσχος, Τσουκάλης και Γκοντόλος.
*Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι Κλώθος, Χολέβας, Μπακάλης, Μπλέτσας, Γάρος, Γκουγιάνος και Κουλόλι.