Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

ΕΔΕΙΞΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ - ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ 1-0

Μπορεί εκ πρώτης όψεως το ματς να φάνταζε εύκολο αλλά για ακόμα μία φορά αποδείχθηκε ότι κανένα παιχνίδι δεν κερδίζεται αν δεν προσπαθήσεις πραγματικά.
 Επιπρόσθετα, οι παίκτες του Λάκη Μπακάλη είχαν να αντιμετωπίσουν το υπέρμετρα σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων τους, που με την ανοχή του διαιτητή έφτανε στα όριο του αντιαθλητικού.
 Συν τοις άλλοις η βροχή που έπεφτε καθ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού δεν επέτρεπε να παιχτεί ποιοτικό ποδόσφαιρο.
Ας δούμε όμως το φιλμ του αγώνα αναλυτικά:

7' σουτ του Μπίκα, η μπάλα στην αγκαλιά του Τζήμα.
12' ο Χατζής θα περάσει την μπαλιά για τον Κεμάλι, αυτός θα κάνει το 1-2 με τον Μπίκα, θα ξαναπάρει την μπάλα για να πλασάρει ελάχιστα άουτ.
14' δυνατό σουτ του Χατζή, θα διώξει με γροθιές ο Τζήμας.
17' σέντρα του Σπαθή από τα αριστερά, ο Ζενούνι θα πιάσει το σουτ, με την μπάλα να περνάει όμως πάλι άουτ.
25' γκολ του Γουτούλη με σουτ,ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ, στην αρχή της προσπάθειας του νεαρού παίκτη της ομάδας
37' φάουλ του Σπαθή, η μπάλα θα καταλήξει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Βατανιακού
45' δυνατό σουτ του Μπίκα μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα θα χτυπήσει στο αριστερό κάθετο δοκάρι και θα περάσει παράλληλα με την γραμμή της εστίας!!
57' ωραίο γέμισμα από φάουλ του Ζενούνι η μπάλα θα σκάσει μέσα στην μικρή περιοχή και θα περάσει μπροστά από επιθετικούς και αναμενόμενους.
72' κεραυνός του Χατζή , θα διώξει με υπερένταση ο Τζήμας.
73' διαγώνιο σουτ του Μαλάκου θα περάσει ξυστά έξω από το κάθετο δοκάρι
78' ψηλοκρεμαστή "λόμπα"¨του Μαλάκου, με τον Τζήμα εξουδετερωμένο, θα προλάβει και θα διώξει πάνω στην γραμμή ο Ποτουρίδης.
81' γκολ ο Μαλάκος την σέντρα, ο Σιώμος θα βρεθεί μέσα στην καρδιά της άμυνας του Βατανιακού και με ψύχραιμο πλασέ θα κάνει το 1-0
84' ωραίο φάουλ του Μαλάκου, θα διώξει σε κόρνερ ο Τζήμας
85' καρφωτή κεφαλιά του Ναουμίδη, η μπάλα θα σκάσει στο έδαφος και θα περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ:Κεφαλάς,Χατζηαθανασίου,Σπαθής,Ναουμίδης,Γούτσιος, Αλεξίου (46'Μαλάκος), Χατζής,Ζανούνι, Μπικάς(82'Βουραζέρης),Γουτούλης(65'Σιώμος),Κεμάλι
ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ : Τζήμας, Παναγιωτίδης Γ., Κατσιούλας (79' Παναγιωτίδης Σ.) Καραγιάννης, Καρτσάμπας Αθ. (46'Μποστάνζυ) Καρτσάμπας Αλ, Λαζαρίδης,Τοπαλλί(61' Πιριτζάους), Γεωργαντάς,  Ποτουρίδης, Μυλιάρδος