Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ-ΑΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 0-0, ΕΝΩ ΤΟ ΣΚΟΡ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΗΤΑΝ 4-0 -ΒΙΝΤΕΟ

Με ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών ξεκίνησε το πρωτάθλημα για την ομάδα μας. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο το σκορ θα μπορούσε άνετα να είχε φτάσει σε 3-0 ή 4-0 και φυσικά το τελικό αποτέλεσμα αφήνει πικρία στους παίκτες της ομάδας.
 Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με αποτέλεσμα το 0-0 να σφραγίσει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.
 Ο αγώνας ξεκίνησε με παιχνίδι
κέντρου αλλά μετά το 20' πήρε δαιμονιώδη ρυθμό. Είχαμε λοιπόν:
-21’ Ο Τάτσιος εξουδετερώνει την προσπάθεια του Χάρη Μπίκα .
-24’ από μπαλιά του Μπίκα, ο Κουβελάς βρέθηκε σε θέση για γκολ, αλλά πάλι Τάτσιος αποσόβησε το 1-0, διώχνοντας σε κόρνερ
-26' Ο Χατζής βγαίνει τετ α τετ αλλά ο Τάτσιος προλαβαίνει να μαζέψει την μπάλα.
-38' Χλιαρό πλασέ του Ζατσάι από του ύψος της μικρής περιοχής διώχνει ενστικτωδώς ο Τάτσιος.
-43’ κόρνερ του Χατζή, καρφωτή κεφαλιά του αφύλακτου Κόκκα προ κενής εστίας άουτ
-44’ λάθος γύρισμα των αμυντικών του ΑΟΚ, το αξιοποίησε ο Κουβελάς, που πλάσαρε πάνω στο εξερχόμενο Τάτσιο
-46’ σουτ του Κουβελά από το ύψος της περιοχής άουτ
-51’ θεαματική απόκρουση στο παραθυράκι ο Τάτσιος έβγαλε το σουτ του Μπίκα
-64’ τετ-α-τετ Τσουμπέκου-Κανιούρα, με νικητή τον τερματοφύλακα του Ρήγα
-80’ ο Τσουμπέκος έδιωξε με υπερένταση το σουτ του Κανιούρα
 ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Τσουμπέκος, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Σπαθής, Κόκκας, Χατζής, Μπακάλης (60’ Τσουκάλης), Κουβελάς, Ζατσάι, Μπίκας (78’ Τριχόπουλος), Γκίκα (72’ Μιχολίτσης) ΑΟΚ: Τάτσιος, Θυμιόπουλος, Κούρκουλας, Κωνσταντινίδης, Κεφαλάς, Τσέλιος, Κανιούρας (90’ Νάκου Δ.), Τριανταφύλλου, Τζοβάρας (86’ Βασιλόπουλος), Μεσιακάρης, Παπαευαγγέλου (56’ Νάκου Χ.).