Κυριακή 19 Απριλίου 2015

ΨΥΧΡΟΛΟΥΣΙΑ ΣΤΟ 95' , ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ - ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 2-1

Κρατούσε την ισοπαλία ο Ρήγας μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Στην τελευταία φάση του αγώνα Οπούντιος κατάφερε να σκοράρει παίρνοντας έτσι την νίκη μετά από ένα δυνατό και ανοιχτό παιχνίδι, σήμερα το απόγευμα στο Μαρτίνο.
 Το παιχνίδι είχε
αρκετές φάσεις αφού και οι δύο ομάδες κυνήγησαν την νίκη, ενώ όλη η "ουσία" ήταν μέσα σε ένα λεπτό όταν σημειώθηκαν τα 2 πρώτα τέρματα και φυσικά η φάση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
Το φιλμ του αγώνα:
5' δυνατό σουτ του Μπίκα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τσίμα,
7’ ο Κεφαλάς θα διώξει μπροστά από τον Νικολόπουλο
10’  ο Κόκα δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κεφαλά που έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ
21’ ο Ζενούνι από καλύ θέση έπιασε το σουτ που ήταν όμως αδύναμο
50' μεγάλη επέμβαση του Κεφαλά σε εξαιρετική κεφαλιά του Καπού, ύστερα από φάουλ του Καντού.
53’φάουλ με τον Σπαθή. ο Μπίκας από πλεονεκτική θέση θα σημαδέψει το δοκάρι του Τσίμα.

57' κόρνερ από τον Σπαθή, ο Χατζής πιο ψηλά από όλους με κεφαλιά, θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
58' ο Νικολόπουλος θα βρει κενό πασάροντας στον επερχόμενο Γκριτζάπη που με μονοκόμματο σουτ θα στείλει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κεφαλά για το 1-1.
63’ ο Ρήγας ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Μπίκα
95’  «τυφλό γέμισμα» του Καντού η μπάλα φάνηκε να καταλήγει εύκολα στον Κεφαλά, αυτή όμως του γλίστρησε και ο Καπός με πλασέ έκανε το 2-1.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ: Τσίμας, Κουτσούμπας, Στυλιανός, Σπυριδάκης, Μπαρκώσης, Γκριτζάπης, Νικολόπουλος (89′ Μαλέρδος), Βλάχος, Καπός, Καντού, Κόκα (75’ Κωτσαλάς)

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Κεφαλά, Χατζηαθανασίου, Σπαθή, Ναουμίδη, Βουραζέρη, Χατζή, Αλεξίου, Ζενούνι, Μπίκα(89' Γούτσιος), Κεμάλι (85' Γεωργατζής), Μαλάκο (46' Γουτούλης)