Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014

ΚΑΚΙΣΤΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΗ ΗΤΤΑ, ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ - ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 0-1

Σκοτεινή και άχαρη, όπως η φωτογραφία αριστερά, ήταν η σημερινή εμφάνιση του Ρήγα Φεραίου.  Κάκιστη παρουσία, ειδικά στο 2ο ημίχρονο, δεν θύμισε σε τίποτα την ομάδα που προκαλούσε φόβο στους αντιπάλους της και έχασε απολύτως δίκαια από το καλοδουλεμένο σύνολο του Οπούντιου Μαρτίνου με 0-1.
 Χαρακτηριστικά αναφέρουμε ότι

δεν υπάρχει τελική προσπάθεια για την ομάδα μας στο δεύτερο μέρος και αν δεν ήταν ο Κεφαλάς σε τρεις περιπτώσεις τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν  χειρότερα. Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν απόλυτα ισορροπημένο και φαινόταν ότι όποια ομάδα κατάφερνε να σκοράρει θα κέρδιζε κιόλας.
Οι λίγες φάσεις του αγώνα:
11' ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από τον Κρεββατά πέρασε άουτ

14' νέα κεφαλιά «ψαράκι» από τον Κρεββατά αλλά ο Τζήμας μπλόκαρε τη μπάλα.
23' σουτ από τον Στυλιανό η μπάλα κόντραρε στον Ναουμίδη και πέρασε κόρνερ
44' ο Πέπας έπιασε την κεφαλιά, και ο Κεφαλάς απέκρουσε.
61' ο Κεφαλάς σώζει σε τετ α τετ με Κάπο,
62' πάλι ο Κεφαλάς διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ το σουτ του Κλωτσοτήρα.
68'νέα επέμβαση από τον τερματοφύλακα του Ρήγα, σε εκτέλεση φάουλ του Κλωτσοτήρα.
87' ο Τσέλος ανενόχλητος με σουτ μέσα από την περιοχή(και αφού πρώτα κοντρόλαρε δύο φορές την μπάλα), θα κάνει το 0-1

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Κεφαλάς, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Γουτούλης, Ναουμίδης, Αλεξίου, Χατζής, Μαλάκος (64' Τσίπι), Μιχολίτσης (64' Μπίκας), Ζατσάι (69' Ζενούνι), Κρεββατάς.
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ: Τζήμας, Κουτσούμπας, Μαρκόσης, Σπυριδάκης, Τσέλος, Γκριτσάπης, Νικολόπουλος, Πέπας, Κάπος, Κλωτσοτήρας (72' Βέλιος), Στυλιανός (79' Καντού).