Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ , ΛΕΥΚΑΔΙΑ - ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 0-2

Το είχε πει ο Γιώργος Χατζής, με τις δηλώσεις του πριν τον αγώνα. "Θέλουμε την νίκη και θα κερδίσουμε"
 Και τα λόγια έγιναν πράξη με τον Ρήγα να πετυχαίνει μια σπουδαία νίκη μένοντας ανεπηρέαστος από την "επιτροπή υποδοχής"  Συγκεκριμένα περίπου 30 άτομα, στην είσοδο του χωριού, υποδέχθηκαν το πούλμαν της ομάδας μας με αυγά και πέτρες.
Όλα αυτά όμως θα λέγαμε ότι πείσμωσαν περισσότερο τους παίκτες του Λάκη Μπακάλη!!
Ας δούμε όμως το φιλμ του αγώνα:

5'  Ωραία απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιώργο Χατζή,από 25 μέτρα περίπου απόσταση, διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.
Πέναλτι για τα Λευκάδια, σε χέρι του Χρήστου Σπαθή, αλλά ο Έξαρχος που ανάλαβε να το εκτελέσει έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
15' Σέντρα σουτ του Μπρέγκου θα βρει την εξωτερική πλευρά από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κεφαλά.
31' γκολ, ο Χρήστος Σπαθής, εκτέλεσε με δύναμη το φάουλ περίπου από τα 30 μέτρα, η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυνόμενου και κατέληξε στα δίχτυα του Παπαδόπουλου. 0-1
37' κόρνερ του Μπρέγκου από τα αριστερά, θα πιάσει την κεφαλιά ο Μουρατίδης αλλά θα στείλει την μπάλα άουτ.
38' ο Έξαρχος θα βγει τετ α τετ με τον Κεφαλά, αλλά θα νικηθεί από τον τερματοφύλακα του Ρήγα.
43' γκολ ο Γουτούλης θα σεντράρει και ο Κουβελάς θα ανατραπεί στην προσπάθεια του να κερδίσει την κεφαλιά. Ο Σπαθής δεν θα αστοχήσει κάνοντας το 0-2
57' Κεφαλιά του Χάρη Μπίκα, θα περάσει ψηλά άουτ.
68' ψηλοκρεμαστό σουτ του Κουκουράκη θα περάσει άουτ.
81' κεραυνός του Λαμπριανίδη, θα σώσει εντυπωσιακά ο Κεφαλάς.
86' απευθείας εκτέλεση φάουλ για τα Λευκάδια με τον Έξαρχο, θα διώξει ο Κεφαλάς και θα βρει και το οριζόντιο δοκάρι, περνώντας κόρνερ.

Λευκάδια: Παπαδόπουλος, Κόλα(85' Παρσόπουλος), Μουρατίδης(46' Koυκουράκης), Έξαρχος, Μισαηλίδης Μ., Μισαηλίδης Π., Πίτος, Μπρέγκου, Λαμπριανίδης, Σημιχανίδης, Δημητριάδης

Ρήγας Φεραίος: Κεφαλάς, Γουτούλης, Κόκας, Σπάθης, Γούτσιος, Αλεξίου, Χατζής(71' Ζενούνι), Μπλέτσας, Κουβελάς(87' Ρηγίνος), Ζατσάι, Μπίκας(85' Μπακάλης)