Πέμπτη 18 Απριλίου 2013

Η ΦΕΤΙΝΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ

Ο γλώσσα των αριθμών, για όσους λατρεύουν τα στατιστικά και όχι μόνο, λέει πάντα την δική της αλήθεια και όσοι ξέρουν να "διαβάζουν" τα νούμερα μπορούν να διακρίνουν πολλές κριμένες λεπτομέρειες και μυστικά πίσω από αυτά.
 Έχοντας πλέον απόλυτα ολοκληρωμένη εικόνα για τα πεπραγμένα και τα κατορθώματα της ομάδας μας στο φετινό πρωτάθλημα επιχειρούμε την αποκρυπτογράφηση όλων αυτών των μυστικών και σας τα παρουσιάζουμε:

Συνολικά σε όλο το πρωτάθλημα η ομάδα μας:
  • Πέτυχε συνολικά 17 τέρματα. Από αυτά τα 7 τα πέτυχε στο πρώτο μέρος και τα 10 στο δεύτερο, ενώ τα διάστημα 46'-65' ήταν το πιο παραγωγικό αφού σε αυτό το διάστημα πετύχαμε 6 τέρματα. Από την άλλη πλευρά σε 9 αγώνες δεν καταφέραμε να σκοράρουμε ενώ υπήρχε και ένα σερί 4 αγώνων και 462' αγωνιστικών λεπτών που η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα με τίποτα. Ήταν το διάστημα μεταξύ της 9ης και 14ης αγωνιστικής όταν το εκτός έδρας 1-1 με τον Αίολο (το γκολ ο Χ. Μπίκας στο 47) ακολούθησαν 4 άγονα επιθετικά παιχνίδια με Λαμία, Δωτιέα Αγιάς, ΑΟ Καρδίτσας, Αμπελωνιακό μέχρι τον έκτος έδρας αγώνα και πάλι με το Λεοντάρι,όταν η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρ. Σπαθή στο 59' έδινε τέλος στην ανομβρία.
  • Δέχθηκε 13 γκολ συνολικά. Από αυτά τα 5 στο πρώτο ημίχρονο και τα 8 στο δεύτερο, μάλιστα από αυτά τα 6 μετά το 75' !!.  Η ομάδα μας δεν δέχθηκε γκολ για 6 συνεχόμενα παιχνίδια αφού από την 10η αγωνιστική και το 0-2 εντός έδρας με την Λαμία (το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων στο 75') πέρασαν 565' αγωνιστικά λεπτά μέχρι την 17η αγωνιστική όταν στο 10' λεπτό δεχθήκαμε το γκολ στον Δομοκό. Συνολικά σε 12 αγώνες δεν παραβιάστηκε η εστία μας.
Στα εντός έδρας ματς ο Ρήγας :
  • Πέτυχε τα 11 από τα 17 συνολικά του τέρματα. Τα 5 στο πρώτο ημίχρονο και τα 6 στο δεύτερο, σκοράροντας στα 7 από τα 10 εντός έδρας ματς
  • Δεχθήκαμε μόλις 3 τέρματα (2 από Λαμία και ένα από Αγιά) κρατώντας το μηδέν σε 9 εντός έδρας ματς.
Στα εκτός έδρα παιχνίδια της η ομάδα μας:
  • Πέτυχε 6 γκολ, με τα 4 να έρχονται στο δεύτερο ημίχρονο. Σκοράραμε στα μισά ματς (5/10)
  • Δεχθήκαμε 10 τέρματα  από τα οποία τα 4 ήταν στο πρώτο μέρος και τα 6 στην επανάληψη. Επιστρέψαμε χωρίς να δεχθούμε γκολ από 4 ταξίδια.
Όσο αναφορά το ρόστερ της ομάδα μας:
  • Ο Λάκης Μπακάλης χρησιμοποίησε συνολικά 23 παίκτες, ενώ τον βασικό κορμό αποτέλεσαν 15 ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν σχεδόν στο 95% του συνολικού χρόνου. Συνολικά δικαίωμα συμμετοχής είχαν 30 αθλητές.
  • Σε τέσσερα παιχνίδια ολοκληρώσαμε των αγώνα με παίκτη λιγότερο λόγο αποβολής, ενώ οι παίκτες μας δέχθηκαν κίτρινες κάρτες.
  •  Επίσης σε 4 παιχνίδια πραγματοποιήθηκαν οι 2 από τις 3 αλλαγές που μπορούσαν να γίνουν.

ΓΚΟΛ

ΓΚΟΛ

Αγ. ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞ/ΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ ΑΝΤ/ΛΩΝ

ΡΗΓΑ

ΣΚΟΡΕΡ

ΑΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 2-1 81' 84'
62'

ΜΙΧΟΛΙΤΣΗΣ

ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 0-0

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΑΕ ΛΕΟΝΤΑΡΙΟΥ 2-0

37'
77' ΜΙΧΟΛΙΤΣΗΣ ΡΙΓΗΝΟΣ

ΡΕΠΟ

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΓΡΑΒΙΑ 1-0

63'

ΜΙΧΟΛΙΤΣΗΣ

ΠΥΡΓΕΤΟΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 2-0 6' 62'

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΑΧ. ΔΟΜΟΚΟΥ 0-0

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΠΟ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 1-0

84'

ΜΙΧΟΛΙΤΣΗΣ

ΑΙΟΛΟΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 1-1 92'

47'

ΜΠΙΚΑΣ

10η ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΛΑΜΙΑ 0-2 2' 75'

11η ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 0-0

12η ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΑΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 0-0

13η ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ 0-0

14η ΑΕ ΛΕΟΝΤΑΡΙΟΥ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 0-1

59'

ΣΠΑΘΗΣ

15η ΡΕΠΟ

16η ΓΡΑΒΙΑ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 0-2

16'
18' ΡΗΓΙΝΟΣ ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ

17η ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΠΥΡΓΕΤΟΣ 1-0

59'

ΣΠΑΘΗΣ

18η ΑΧ. ΔΟΜΟΚΟΥ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 1-0 10'

19η ΠΟ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 1-0 70'

20η ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΑΙΟΛΟΣ 3-0

44' 57' 87' ΠΑΣΧΟΣ (2) ΜΠΑΚΑΛΗΣ

21η ΛΑΜΙΑ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 3-1 3' 5' 67' 75'

ΓΑΡΟΣ

22η ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ 3-1 76'

14' 35' 40' ΜΙΧΟΛΙΤΣΗΣ (2) ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ