Σάββατο 16 Μαρτίου 2013

ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟΥ Ο ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΣ, 3-0 ΤΟΝ ΑΙΟΛΟ- ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Παίζοντας με αυτοσυγκέντρωση και στα 90΄ λεπτά του παιχνιδιού και έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον νεαρό σέντερ φόρ, Μανώλη Πάσχο, ο Ρήγας έκανε αυτό που έπρεπε, κερδίζοντας τον Αίολο Καρπενησίου με 3-0.
Η ομάδα του Βελεστίνου, αν και στα πρώτα λεπτά ξεκίνησε λίγο μουδιασμένα, εντούτοις μετά το 15' κυριάρχησε μέσα στο γήπεδο πετυχαίνοντας 3 γκολ ενώ θα μπορούσε να πετύχει και άλλα.

Το φιλμ του αγώνα:
18' Φοβερή εκτέλεση φάουλ από τον Γιώργο Χατζή, στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι από μια απόσταση περίπου 30 μέτρων και κάθετα προς την εστία.
25' Κόρνερ για την ομάδα του Ρήγα, με τον Μιχολίτση, ο Βουραζέρης θα σηκωθεί πιο ψηλά από όλους, η καρφωτή κεφαλιά όμως που θα πιάσει θα περάσει λίγο άουτ.
40' Νέα εκτέλεση φάουλ με τον Χάτζη για τον Ρήγα, αυτή την φορά από αριστερά, διώχνει όμορφα σε κόρνερ ο Κατελούζος
41' Σέντρα από τα αριστερά για τον Ρήγα με τον Σπαθή, πιάνει την κεφαλιά υπό πίεση ο Πάσχος, η μπάλα όμως λίγο άουτ.
44' το 1-0 για τον Ρήγα όταν από δεξία σέντραρε ο Μιχολίτσης, ο Πάσχος πείρε την κεφαλιά κερδίζοντας 2 αμυντικούς και άνοιξε το σκορ.
45+' σουτ του Μιχολίτση μέσα από την μικρή περιοχή , εξ επαφής διώχνει ο Κατελούζος
Στο δέυτερο ημίχρονο είχαμε στο:
51' ωραίο σουτ του Πάσχο έξω από την μεγάλη περιοχή περνά λίγο άουτ.
57' το 2-0, όταν ο Πάσχος πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι, προλαβαίνοντας αμυντικούς και συμπαίκτες και με κοντινή προβολή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του
63' ο Μπακαλίδης για την ομάδα του Αίολου, θα κλέψει την μπάλα έξω από την περιοχή του Ρήγα, άλλα στο γύρισμα του θα διώξει σωτήρια ο Γούτσιος.
64' στην συνέχεια της φάσης η ομάδα του Αιόλου θα κερδίσει φάουλ το οποίο όμως θα περάσει ανεκμετάλλευτο
68' Ωραίο σουτ από τον Ντουφεκιά , η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κεφαλά
83' δυνατό σουτ του Μιχολίτση η μπάλα λίγο πάνω από την οριζόντια δοκό.
87' ο  Σπαθής τροφοδοτεί τον Τσουκάλη, μέσα στην μικρή περιοχή, αρχικά αυτός θα σουτάρει πάνω στον τερματοφύλακα, στην συνέχεια της φάσης όμως ο Μπίκας θα κερδίσει το πέναλτι , το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Στ. Μπακάλης κάνοντας το 3-0
90' επικίνδυνη σέντρα από δεξιά του Μπακαλίδη, ψύχραιμα θα διώξει ο νεαρός Γουτούλης σε κόρνερ

Για τον Ρήγα αγωνίστηκαν οι :(Μπακάλης) Κεφαλάς, Γουτούλης, Σπαθής,Γούτσιος, Βουραζέρης, Μπλέτσας, Μπακάλης, Χατζής (78' Ρηγίνος), Μιχολίτσης, Γάρος (46' Μπίκας), Πάσχος (75' Τσουκάλης)
Στον πάγκο ήταν οι Τσουμπέκος, Κόκκας, Ρέβης και Γουντόλος
Ενώ για τον  Αίολος που ήρθε με 13 παίκτες έ[αιξαν οι ::(Κολόκας) Κατελούζος, Πολυτσέρης, Ντουφεκιάς, Ζαραβέλης, Ράικος, Μπακαλίδης, Καρατσίκης(59' Δαράβαλης),Αζακάς( 65' Xρυσικος) Νικολάου, Κολόκας, Χρυσαφόπουλος.

* Περίπου 150 άτομα στο γήπεδο. Φαίνεται το κρύο και τα αποκριάτικα γλέντια δεν επέτρεψαν να έρθει περισσότερος κόσμος.
* Με 13 παίκτες στην αποστολή η ομάδα του Αίολου
* Τα πρώτα του γκολ πέτυχε στην Δ' Εθνική ο 17χρονος φορ του Ρήγα Μανώλης Πάσχος
* Αυτή την φορά την εκτέλεση πέναλτι ανέλαβε ο Στέργιος Μπακάλης, αφιερώνοντας μάλιστα το γκολ σε μια φανατική φίλαθλο της ομάδας που πάντα μαζί με την οικογένεια της δεν χάνει αγώνα είτε εντός , είτε εκτός.
* Στις 4 άρχισαν αυτήν την αγωνιστική οι αγώνες με αποτέλεσμα στο δέυτερο ημίχρονο να έχει αρκετό κρύο ενώ σκοτείνιασε σχετικά.
*Στο ημίχρονο προς στιγμή πήγε να δημιουργηθεί μια μικρο ένταση μεταξύ των παικτών, αλλά γρήγορα επικράτησε η λογική
*Κίτρινες κάρτες για την ομάδα του Ρήγα δέχθηκαν οι Πάσχος, Γούτσιος, Ρηγίνος, Μπλέτσας