Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2013

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ - ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ 0-0

Για ακόμη μία φορά διστυχός η ομάδα μας έμεινε στο 0-0, αυτή την φορά απέναντι στον Αμπελωνιακό. Παρόλο που οι αντίπαλοι μας έπαιζαν με 10 παίκτες από το 35' του αγώνα δεν καταφέραμε να σκοράρουμε στις αρκετές ευκαιρίες που μας παρουσιάστηκαν. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά ο Ρήγας για ένα ακόμη ματς
έμεινε πάλι με 10 παίκτες όταν λίγα λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γ. Χατζής που έτσι δεν θα αγωνιστεί την επόμενη Κυριακή στο εκτός έδρας αγώνα με την ΑΕ Λεονταρίου.
  Με το καλημέρα δύο σουτ του Μιχολίτση στο 2ο και 4ο λεπτό απέκρουσε ο Παπαγιάννης, όπως και κεφαλιά του Μπίκα στο 19'(φώτο). Φάουλ του Χατζή στο 43' εξουδετέρωσε στο "παραθυράκι" ο πορτιέρε του Αμπελωνιακού με δυσκολία.
  Στην επανάληψη είχαμε συνεχείς προσπάθειες του Ρήγα: στο 51' πλασέ του Μπίκα, στο 63' σουτ του Ρηγίνου από το ύψος της μικρής περιοχής, στο 64' και στο 75' σουτ των Ρηγίνου και του Πάσχου αντίστοιχα, στο 81' κεφαλιά του Γάρου που έφυγε άουτ, στο 83' κεφαλιά του Χατζή, στο 89' με κοντινό σουτ του Τσουκάλη.
 Μοναδσική φάση για τους φιλοξενούμενους στο 58' όταν ο Τσουμπέκος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια σουτ του Μπίκου.
Η σύνθεση της ομάδας μας (Λ.Μπακάλης) : Τσουμπέκος, Γουτούλης, Βουραζέρης, Γούτσιος, Σπαθής, Μπακάλης(65' Πάσχος) ,Χατζής,Μπίκας,Γάρος, Ρηγίνος(80' Τσουκάλης), Μιχολίτσης.