Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ, ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ-ΛΕΥΚΑΔΑ 2-2

Φαίνεται ότι η προσπάθεια που κάνει η ομάδα μας ενοχλεί και δυσκολεύει τα σχέδια και τα πλάνα ορισμένων.
 Για ακόμα μία Κυριακή είδαμε το ίδιο έργο, με μόνη διαφορά ότι κάθε αγωνιστική η διαιτησία γίνεται και χειρότερη.
  Απέναντι σε ένα ειρωνικό και προκλητικό διαιτητικό τρίο, που δεν σεβάστηκε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, η ομάδα μας
κατάφερε δύο φορές να ισοφαρίσει και θα μπορούσε στο τέλος αν είχε ελάχιστη τύχη  να κερδίσει.
Ας δούμε όμως αναλυτικά το φιλμ του αγώνα:
5' Φάουλ με τον Ζαρογιάννη και ο Κεφαλάς διώχνει σε κόρνερ.
11' Ο Κουβελάς έφυγε στην αντεπίθεση, ξεπέρασε και τον τερματοφύλακα αλλά από πλάγια θέση δεν μπόρεσε να απειλήσει.
15' καρφωτή κεφαλιά του Κόκκα διώχνει πάνω στην γραμμή η άμυνα των Λευκαδίων. Στην συνέχια της φάσης νέα κεφαλιά του Κουβελά μετά από σέντρα του Γκίκα, διώχνει δύσκολα τη μπάλα ο Παπαδόπουλος.
33' δυνατό σουτ του Ζαρογιάννη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια
38' καθαρή ανατροπή του Κουβελά (ο αμυντικός τον χτύπησε από πίσω) ο διαιτητής έδειξε παίζεται.
43' ο Κουβέλας μπαίνει από αριστερά του σου του όμως το διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος
45'+ ΓΚΟΛ στις καθυστερήσεις ο Λαμπριανίδης με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το
0-1.
53'σουτ φωτοβολίδα του Γκίκα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια έδιωξαν οι αμυντικοί.
62' ΓΚΟΛ ο Σπαθής εκτέλεσε φάουλ και ο Βουραζέρης με κεφαλιά σκόραρε για τον Ρήγα. 1-1
65' ΓΚΟΛ κεφαλιά του Έξαρχου, μετά από σέντρα του Κόλα και 1-2.
76' ΓΚΟΛ ο Μιχολίτσης εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Βουραζέρη στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με δυνατό σουτ ισοφαρίζει 2-2
90'+ ο Μπλέτσας σουτάρει και η μπάλα φεύγει μόλις άουτ.
κίτρινη για την ομάδα μας δέχθηκαν οι Γουτούλης, Βουραζέρης, Αλεξίου και Γούτσιος.

ΡΗΓΑΣ: Κεφαλάς, Γουτούλης (72' Μπλέτσας), Βουραζέρης, Σπαθής, Κόκας, Αλεξίου, Μπίκας, Γκίκα (72' Μπακάλης), Κουβελάς, Ζατσάι, Μιχολίτσης (83' Γούτσος).
ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Παπαδόπουλος, Καρατάσιος (46' Μουρατίδης, 87' λ.τρ. Κοκόλης), Κόλα (75' Γιαουμπτζής), Μπρέγκου, Πρ. Μισαηλίδης, Πίτος, Ζαρογιάννης, Λαμπριανίδης, Π. Μισαηλίδης, Έξαρχος, Δημητριάδης.